دوستانی که نمی توانند بيايند

*****************************

متن دعوت

(اين دعوتنامه، از جانب مسئول دعوت های  کميتهء برگزاری کنگره

 برای دوستانی که آدرس ای ميل شان را داشته ايم فرستاده شده)

با سلام؛ خوشحالم که به اطلاع برسانم که سومين کنگرهء سکولار دموکرات های ايران امسال در چهارم و پنجم ماه جولای در شهر فرانکفورت برگذار می شود و من از جانب کميتهء برگزاری کنگره مأموريت دارم تا به اطلاع شما برسانم که حضورتان در اين کنگره مسلماً به غنای آن خواهد افزود. متأسفانه، وضعيت مالی اين کميته چنان نيست که عهده دار هزينه های سفر و اقامت شما باشد اما اگر شما بتوانيد در اين کنگره حضور يابيد بی شک گامی بلند در راستای تقويت جنبش سکولار دموکرسی ايران، که متعلق به هيچ کسی جز ملت ايران نيست، برداشته شده است.

برای تشريح اطلاعات لازم در مورد کنگره، سايت مستقلی در آدرس پايان اين نامه آمده است.

اميدوارم مرا از تصميم خود دربارهء اين دعوت مطلع فرمائيد.

با تجديد مهر و دوستی

اسماعيل نوری علا

مسئول امور اجرائی و دعوت های کميتهء برگزاری کنگره

http://isdmovement.com/Congress.htm

 

 

پاسخ ها:

****************************

جناب آقای نوری اعلا گرامی،

با درودهای سکولار و لائیک و با باور به جمهوریت که اراده مردم و نشانه شناخته شده ترین نوع دموکراسی تا اوج هرم قدرت دولتی و برای اداره کشور است.

از این که دیر پاسخ نامه شما را می دهم، شرمنده ام و پوزش می خواهم و آرزوی بخشش از سوی شما را دارم.

بی گمان می دانید که من در جنبش جمهوری خواهان دموکرات و لائیک ایران تلاش می کنم و در این دوره تا نشست آتی آن، یکی از اعضای گروه ارتباطات هستم.

با اینکه ما به گوناگونی اندیشه ها و رنگارنگی نهادها و نیروهای مردمی باور داریم و به آن ها احترام می گذاریم، اما برای من همیشه جای پرسش است که چرا نهادهای هم سو، همگرا نیستند و چرا در شرایطی که هدف ها و راه ها و برنامه های ما یکی می باشند، جریان های موازی هم می سازیم و نمی توانیم با هم در چارچوب برنامه های مشترک، کار مشترکی بکنیم؟

البته این پرسش را تنها نهاد شما و شخص شما نیستید که باید پاسخ دهید، بلکه همه نهادها، از جمله نهاد ما، که جمهوری خواه و دموکرات و خواهان سرنگونی بی کم و کاست حکومت اسلامی در ایران هستند و می خواهند در آینده ایران، دین هیچ دخالتی در امور دولتی نداشته باشد، باید پاسخگو باشند.

شوربختانه به دلایل مشکلات شخصی، نمی توانم در نشست شما شرکت کنم.

برای کنگره شما آرزوی پیروزی دارم و امیدوارم که در این نشست از چسباندن دو صندلی ناچسب جمهوریت و پادشاهی ـ در هر شکل آن از شاه سایه خدا در ایران است  گرفته تا خدا، شاه، میهن دوری کنید و به طور شفاف به مردم ایران گزینه راه جمهوریت را سفارش کنید.

خدمت شکوه جان گرامی و پرتو جان درودهای گرم مرا برسانید.

به امید دیدار شما در بروکسل

انور میر ستاری

 

*******************************

دوست و سرورارجمند، جناب دكترنوري علا،

 

باهمه اشتياق واميدي كه به مشاركت در كنگره وزيارت شما و ديگردوستان دارم، متاسفانه اين سعادت بزرگ اين بارهم نصيبم نشده است. مشتاقانه آرزومند پيروزي و موفقيت  در مبارزه و تلاش پيگيرو خستگي ناپذير شما درتحقق بخشيدن به آزادي، دمكراسي وسكولاريسم درميهن عزيزمان هستم.

بااميد خلل ناپذيربه پيروزي،

شاهين فاطمي

*******************************

دوستان گرامی و جناب آقای نوری علا؛

         از دعوت شما برای شرکت در سومين کنگرهء سکولار دموکرات های ايران صمیمانه متشکریم.

ما از جمله کسانی بوده و هستیم که سال هاست برای همکاری و اتحاد عمل تمامی نیروهای دمکرات و سکولار که خواهان استقرار نظامی دمکراتیک مبتنی بر منشور جهانی حقوق بشر و پیوست هایش بوده، قلم زده و در این راه به سهم خود کوشیده ایم. به همین دلیل سختی های راه را از نزدیک شناخته و برای همهM کسانی که تلاش دارند تا این مسیر دشوار را هموار نمایند احترام قائل هستیم.

         در ایرانی که ما خواهان آن هستیم، حقوق برابر برای تمامی اندیشه ها، مذاهب و احزاب به همراه رفع تبعیض قومی ــ ملی و جنسیت باید امری بدیهی و برسمیت شناخته شده باشد؛ حقوقی که در پیوست های منشور جهانی خقوق بشر برسمیت شناخته شده است.

         در همین رابطه باید اضافه نمائیم که تنها شاخص"عدم تمرکز" در سیستم آیندهء ایران نمی تواند پاسخگوی موزائیک قومی ــ ملی کشورمان ایران باشد. برای جلوگیری از تمرکز قدرت و پیشگیری از استبداد مرکز، شاید شاخص "عدم تمرکز" برای کشوری هائی که مردمان اش به یک زبان و یا یک فرهنگ تعلق دارند، کافی باشد. اما تجربهء تمامی کشورهای مشابه ایران نشان می دهد که، از جمله برای رفع تبعیض و استبداد مرکزی، نوعی خودمختاری در عرصه های اداری، فرهنگی و اقتصادی ضروری می باشد. برنامه های شما اما در این زمینه متأسفانه دارای کاستی می باشد.

         انتظار ما از شما این است تا، با رفع این کاستی، به سهم خود مانع را برای هماهنگی و نزدیکی با گروهای اتنیکی را مرتفع کنيد تا شرایط از سوی شما برای شرکت این بخش ار مردمان ساکن کشورمان ایران در کنگره هائی این چنینی فراهم شود.

ما راهی جز درک و برسمیت شناختن متقابل یکدیگر، گفتگو و تبادل نظر و سرانجام تفاهم و توافقی بر مبنای منشور جهانی حقوق بشر و دمکراسی برای ساختن ایرانی دمکراتیک و سکولار نمی شناسیم. به امید چنین روزی.

         خیلی تمایل داشتیم که می توانستیم در این سومینکنگرهء سکولار دموکرات های ايران شرکت کنیم. اما متاسفانه، از جمله بدلیل داشتن جلسه ای همزمان، امکان شرکت ما مقدور نمی باشد. برای کنگره شما و تمامی نیروهای سکولار دمکراسی آرزوی موفقیت و پیروزی داریم.  

ماشاالله سلیمی . منوچهر مقصودنیا  4 تیر 1394

*******************************

دوستان گرامی

من به دمکراسی و جلوه های گوناگون اش، و از آن میان ،سکولار دمکراسی، بعنوان آرزوئی دست یافتنی نگاه می کنم و می پندارم که روزی که چندان هم دور نیست، به آن خواهیم رسید. هم از این رو است که نیروهائی که در این راستا می کوشند  را باور داشته و ارج می نهم  و از این منظر، با وجود اينکه خود نخواهم نتوانست با شما باشم، برای شرکت کنندگان در کنگرهء سکولار دمکرات هاب ايران در فرانکفورت، موفقیت های چشمگیر آرزو می کنم.

با مهر

حمیدرضا رحیمی

*******************************

هم میهن گرامی،  جناب آقای دکتر نوری علا

با درود و آرزوی تندرستی.

شاهزاده رضا پهلوی از دریافت دعوت به کنگره سکولار دموکرات های ایران سپاسگزارند و

لی به دلیل همزمانی سفرهای پی در پی که در پیش دارند با تاریخ برگزاری کنگره، متاسفانه امکان حضور ندارند.

برای جنابعالی و شرکت کنندگان در کنگره پیروزی و سرافرازی آرزو داریم

با احترام

دبیرخانه رضا پهلوی

*******************************

سلام آقای نوری علای گرامی

متاسفانه به علت مشغولیت کاری امکان مشارکت ندارم.

سپاس از لطف شما

با حترام

رویا طلوعی

*******************************

دکتر  نوری علا گرامی
درود بر شما.
شادمانم که این حرکت دوستان ادامه یافته  و به سومین کنگره رسیده است.
با آرزوی موفقیت و امید به برگزاری  چهارمین گنگره در ایران
با ارادت
رضا گوهرزاد

*******************************

با سپاس فراوان از دعوت جنابعالي

متاسفم كه نمي توانم در گردهمايي فرانكفورت شركت كنم.

با آرزوي موفقيت

مهرانگيز كار

*******************************

سلام دوست گرامی

متأسفانه نمی توانم در اين تاريخ در خدمت باشم.

با سپاس بسيار

ماشالله آجودانی

*******************************

دوست دوست عزیز و فرزانه آقای نوری علا.

سلام، با عرض تشکر از دعوت شما اضافه می کنم که تحقیق دربارهء کشف منبع خونریزی داخلی من ادامه دارد و ضعف شدید همچنان باقی است و مانع دیدار در فرانکفورت خواهدشد. شما یکی از معدود کسانی هستید که می دانید همیشه پشتیبان افکار و فعالیت های شما و شکوه خانم نازنین در کلیه ابعاد اجتماعی و سیاسی بوده و هستم و حالا هم فرصت را غنیمت دانسته  و از درگاه خداوند  برای شما و همهء همرزمان و مبارزان راه آزدی ملت ایران از اسارت پیروزی مسئلت می نمایم و بهترین ها را برای آن فرزندان نیک کردار و نیک گفتار و نیک پندار خواستارم. .

با مهر و احترام - جلیل بهار   

*******************************

دوست گرامی، جناب آقای دکتر نوری علا؛

ضمن سلام و احوال پرسی، از دعوت شما به این کنگره تشکر می کنم. همچنین از حسن نظر شما در مورد کاربرد "غنا" در رابطه با شرکت اینجانب، اگر چه من در این مورد هیچ غنائی در کار نمی بینم. متأسفانه، چند ماه پیش، چند مهره ی تحتانی در ستون فقرات من بشدت آسیب دیده و در این روزها تقریباً نیمه زمین گیر و عصا بدست هستم. این اتفاق بی هنگام همچنین باعث تعویق بیشتر پروژه ها و تعهد های گوناگون اینجانب شده، که جبران آن در آینده ی نزدیک هیچ وقتی و یا رمقی برای من باقی نخواهد گذاشت.

بهر تقدیر، از دعوت شما نهایت تشکر را دارم و برایتان همایش خوبی آرزو می کنم.

با مهر،

سیروس بینا

*******************************

دکتر نوری علا گرامی

با سپاس از دعوت شما، به دلیل اختلاف در باورها، شرایط حضور در کنگره مذکور میسر نیست ولی امیدوارم زحمات شما در راه اندازی این گردهمایی بی ثمر نماند

با احترام

شاهین نژاد

*******************************

دوست بسیار گرامی، 

آقای اسماعیل نوری علا

باعرض سلام و تشکر از دعوتنامه ارسالی، باید به استحضار برسانم که متاسفانه امکان حضور من در روزهای 4 و 5 جولای به لحاظ تعهدات قبلی در فرانکفورت امکان پذیر نمی باشد. ولی از فرصت استفاده می کنم و ضمن آرزوی موفقیت برای شما، امیدوارم که سعادت زیارت شما در فرصتی دیگر امکان پذیر گردد.

ارادتمند 

مهرداد خوانساری

*******************************

با درود و سپاس

متاسفانه در اين مدت در سفر هستم و امكان حضور ندارم. اميد فرصتهاي بعدي بتوانم مشاركت كنم.

با مهر

علي طايفی 

*******************************

آقای نوری علا

با سلام و تشکر از دعوت. به علت کار زياد و گرفتاری فاميلی وقت بسيار محدودی دارم و فکر نمی کنم بتوانم جائی بروم.

با احترام

افسانه خاکپور

*******************************

سلام آقاي نوري علا

بسيار ممنونم از دعوتتان، متاسفانه به دو دليل امكان حضور ندارم، يكي همان ضعف مالي است و ديگري هم ويزاي اروپا كه براي پاسپورت ايراني بسيار دشوار و مسيري طولاني است.

باز هم ممنونم از دعوت و محبت تان

محسن سازگارا

*******************************

دوست بزرگوار و عزیز، جناب آقای دكتر نوری علاء

با درود فراوان و تشكر از اینكه كمیته برگزار كننده من را لایق شركت در كنگره دانسته و دعوت به شركت كرده است.  متاسفانه، من متعهد به تدریس یك ترم تابستانی هستم كه روز ٦ جولای آغاز میگردد و امكان شركت در كنفرانس را قدری مشكل میكند.  بدین علت ناتوانی خود را از حضور در كنفرانس اعلام میدارم و برای شركت كنندگان و مسولان آروزی كنفرانسی موفق و موثر را دارم.

با تشكر مجدد و امید دیدار در فرصتی دیگر

با مهر

علی اكبر مهدی

*******************************

سلام آقای دکتر نوری علای گرامی،

ممنون از لطف و دعوت شما.

عذر مرا به خاطر عدم شرکت بپذیرید.

موفق باشید

م.ر نیکفر

*******************************

جناب دکترنوری علا،

باسپاس از شما، من آمادگی شرکت در کنگره را ندارم.

اما خواستارپیروزی و موفقیت شما و کنگره هستم
با احترام و دوستی
بهرام آبار

*******************************

جناب نوری علا،

پس از عرض سلام و ادب،

و با سپاس از شما برای دعوت من به "سومین کنگره سکولار- دمکرات های ایران". من قولی برای آمدن نمی دهم، اما تلاش خواهم کرد بیایم. اگر نتوانستم بیایم، مطمئن باشید که دلایل آن سیاسی- ایدئولوزیک نخواهد بود. زیرا گفتگو و تبادل نظر حتما بر غنا و دامنه  کار ما خواهد افزود.شرایط ایران بسیار بحرانی است و سرانجام باید به کمک هم راهی برای خروج از این وضعیت یافت. با وجود تمام اختلافات بر سر راه ها و برنامه ها میان افراد و گروه ها، همگی فرزندان این سرزمین اند که هر یک از نگاه خود برای رهایی و شکوفایی آن تلاش می کنند.

برای شما و کنگره آرزوی موفقیت می نمایم

با درودهای فراوان

پرویز دستمالچی

*******************************

جناب آقای دکتر نوری علا،

با سلام و خسته نباشید و با سپاس از دعوتی که از من کرده اید. متاسفانه قادر به شرکت در برنامه شما نیستم. برای شما و دوستانتان در مبارزه با جمهوری اسلامی آرزوی موفقیت دارم.

با احترام

حسن داعی

*******************************

جناب آقای دکتر اسماعیل نوری علا گرامی، 

با درود و تجدید مودت، از دعوت شما برای شرکت در سومین کنگره سکولار دمکرات های ایران بسیار سپاسگزارم . خیلی میل داشتم که می توانستم در این کنگره شرکت کنم بهمین دلیل در ارسال  پاسخ قدری تاخیر کردم تا بررسی بیشتری بکنم تا اگر بتوانم حتما شرکت کنم ولی متاسفانه در شرایط فعلی بدلایل مختلف از جمله سلامتی برایم مشکل است که بتوانم در این کنگره حضورا شرکت کنم . ولی چنانچه احیانا امکان شرکت بصورت مجازی از طریق اسکایپ وجود داشته باشد با کمال میل شرکت خواهم کرد . بار دیگر از دعوت شما سپاسگزارم و برای سومین کنگره سکولار دمکراتهای ایران آرزوی موفقیت دارم .

با تجدید مهر و مودت

خسرواکمل

*******************************

دوست گرامی آقای نوری علا، سلام 

بسیار ممنونم از دعوت شما. من ضمن اینکه برای شخص شما و برای سکولارهای دمکرات ایران احترام قائلم و فعالیت های شما و سکولارهای دمکرات را همیشه دنبال کرده ام اما متاسفانه بدلیل شرایط کاری امکان سفر در تاریخ ذکر شده را ندارم. امیدوارم که بتوانم در کنگره بعدی خدمت برسم و بعنوان شنونده مهمان شرکت کنم.

با آرزوی موفقیت برای شما و کنگره

حمید آقایی

*******************************

آقای نوری علا گرامی

با سلام 

متاسفانه در همین آخر هفته در آلمان هستم و بعد از سخنرانی به امریکا باز خواهم گشت.

با آرزوی  استقلال و ازادی وطن و هموطن

و با سپاس 

علی صدارت

*******************************

آقای نوری علا عزیز،

از مهر شما و دعوت از من  برای شرکت در کنگره سکولار دموکراتها بی اندازه سپاسگزارم. 

متاسفانه نمی توانم در آن شرکت کنم. 

برای شما و اقداماتتان آرزوی موفقیت می کنم.

با احترام

منیره برادران

*******************************

با درود

در راستای باورمان به لازمه تلاش در جهت ساماندهی سياسی پروسه براندازی،

از شرکت در نشست هايی که در خارج از محور براندازی باشند معذوريم.

تلاش به ساماندهی درون گروهی و بين گروهی می تواند انگيزه مناسبی برای نشست و گفتگو باشد،

ولی نشست های سالانه تنها برای سخنرانی و اظهار نظر و بدون توافقنامه و کارنامه پايانی بيهوده به نظر می آيند.

با احترام

آرش مهدوی

کانون کنشگرايان ايران

آزادگان نروژ

*******************************

 

بازگشت به صفحهء اول