پيام های رسيده به کنگرهء سوم سکولار دموکرات های ايران

(اين صفحه به تدريج تکميل خواهد شد)

*************************************

 پيام کميتهء دفاع از حقوق اقليت های دينی ايران

ارائه شده بوسيلهء فريار نيکبخت

متأسفانه، فايل تصويری اين پيام بعلت مشکلات فنی در کنگره نمايش داده نشد اما خوشبختانه اکنون فايل صوتی آن در دسترس است>>>

 

*************************************

پيام همبستگی انجمن صلح آلمان

خوانده شده در کنگره بوسيلهء دکتر گرموت لنرت - رئيس اجرائی انجمن

ما حمايت خود را از تلاش شما برای استقرار سکولار دموکراسی که در عين حال کوششی برای حقوق بشر و صلح است اعلام می داريم. ايران نخستين کشوری خواهد بود که به ظلم مذهبی پايان خواهد داد.

پيوند به متن فارسی و انگليسی پيام>>>

*************************************

پيام آقای رضا پرچی زاده

پيوند به متن پيام >>>

*************************************

پيام آقای دانيل دانا

همسنگر و همرزم ارجمندم،

جناب نوری علا

با درودهای فراوان و بهترین آرزوها برای شما و یکایک رزمندگان در سنگر سکیولار دموکراسی برای فردای ایرانزمین.

دیدار و آشنائی با شما و یاران هماندیشتان برایم ارزشی ماندگار شد که هرگز از یادم نخواهد رفت و بیگمان تا هستم، همچنان ارزشی شایان ستایش خواهد ماند - ارزش والائی که همیشه بر آن پایدار خواهم بود و از هیچگونه تلاش در پیشبرد آن کوتاهی نخواهم کرد. شادباشهای از دل برخاسته ام را برای این پیروزی ی مانا در تاریخ کشورمان بپذیرید و بدانید نزد روشنگرایان ایران فردا، جائی ستوده دارید - هرچند آنچه را که پیش از این دیدار، دربارۀ شما شنیده بودم با آنچه که دیدم، به گفتۀ دکتر آموزگار، زمین تا آسمان راه بود. آیندۀ کهن دیار پارس و مردم دردکشیدۀ این سامان، آبستن رستاخیز فرداسازیست که سازندگان آرمان سکیولاردموکراسی در آن نقشی کلیدی خواهند داشت.

همیشه دوستدارتان

دانيل دانا

*************************************

پيام آقای محمد ارسی

دوست والا و ارجمند، جناب اسماعيل نورى علا،

با تشكر إز دعوتى كه از اينجانب كرده ايد، عرض مي شود كه چون در حال حاضر گرين كارت ندارم ،سفر به خارج از مريكا برايم ممكن نيست. اما نظر به اهميت بالاى ايدهء سكولاريزمى انسانى در تأسيس آزادى و دموكراسى سازى در ايران، و حفظ تماميت ارضى سرزمين مان، نيز به سبب نقش وحدت دهنده اى كه خودتان در اين مورد حياتى ايفاء مى كنيد اينجانب به احترام كنگره اى كه در فرانكفورت خواهيد داشت، مقاله اى در باب سكولاريزم مى نويسم  و در اختيار شما و سايت هاى ايرانى قرار مى دهم.

درود هاى صميمانه مرا از دور ببذيريد.

محمد ارسى

*************************************

پيام پروفسور شاهين فاطمی

دوست عزيز و مبارز خستگي ناپذير،

جناب آقاي دكتر اسماعيل نوري علا،

با درود و سپاس ويژه از مهر و دوستي و دعوت شما، نخست بسيار خوشوقتم از اينكه با استقامت و پشتكار شبانه روزي شما پرچم مبارزه در مسير سكولاريسم و دمكراسي همچنان در اهتزاز است. با آنكه به اقتضاي سن ازمشكلات متداول درامان نيستم، نهايت كوشش خود را بكار خواهم برد كه به زيارت شما درفرانكفورت نائل شوم.

دوستدار،

شاهين فاطمی 

*************************************

پيام آقای رحيم بندوئی

جناب دکتر نوری علایِ گرامی

       با سپاس از دعوت به شرکت در سومين "کنگره سکيولار دموکراتهای ايران"

       سومين کنگرهء سالانهء جمعی از نيروهای سکيولار دمکرات  ايران که امسال در شهر فرانکفورت آلمان برگزار مي گردد، همايشگاهی است با حضور گستردهء طيف های گوناگون سياسی  اپوزيسيون ايرانی حول دو پايهء اساسی دموکراسی و سکيولاريزم  به عنوان دو محور بنيادين جوامع مترقی عصر حاضر.

       طبعاً  انتظار شرکت کنندگان در چنين همايشگاهی، درک درست مواضع سياسی و شناخت بهتر يکديگر، در راستای تقويت همدلی ها و نزديکی های سياسی بييشتر است. با چنين انتظار و برداشتی، به نمايندگی از طرف حزب مردم بلوچستان که به دموکراسی به معنای آزادی و برابری و سکيولاريسم (به معنای جدايی دستگاه دين از دستگاه دولت) باور دارد، شرکت خود را در "سومين کنگرهء سکيولار دموکرات های ايران" در شهر فرانکفورت آلمان اعلام مي نمايم۔ 

       رحيم بندويی

      9 خرداد ماه 1394

*************************************

 

پيام آقای پوريا حسنی از جنوب شهر تهران

دوستان.

من امروز صبح برای خرید اجناس مغازه، به میدان شوش تهران رفتم و در بازگشت فکر کردم بد نيست اين پيام را برايتان بفرستم.

از مینی بوس  که پیاده شدم (پدرم می گويد اينها همون مینی بوس های 40 سال پیش اند)، از کنار پارکی می گذشتم که لشگری از معتادین رو مشاهده کردم. همه شان بیمار و گرفتار و سرشون در لاک . شلوغی جمعیت و دود ماشین ها جای خود دارد. موقع برگشتن، هر ماشینی برای درآوردن هزینهء بنزین مصرفی اش میامد و بوقی می زد و مثلاً می گفت: ورامین آقا؟ آخه بنزین دو روزی ست که تک نرخی شده و تمام مردم شدن مسافرکش (البته از قبل هم بودن اما از این به بعد بیشتر). البته عده ای هم برای سوار کردن دختر از کنار خیابون بوق می زنن. هر زن یا دختری که کنار خیابان های تهران (شمال یا جنوب فرق نمیکنه) می ایستد، ماشین پشت ماشین می آید و بوق می زند و کمی می ایستد تا ببیند بالاخره آن دختر یا زن سوار می شود یا نه. هر وقت ترافیک می شود مشخص است که یا تصادف شده یا راننده ای می خواهد مسافری يا دختری را سوار کند. در واقع مشکلات جنسی بسیار زیاد شده. دزدی و گوش بریدن شرافتمندانه از مشتری هم باب بود و بیشتر شده. وارد هر مغازه ای که میشی باید مواظب باشی تا گوشت رو نبرن. آدم های درست و منصف در فروش کالا و خدمات خیلی کم پیدا میشن. واقعیت این است که جامعه مسموم گشته و هیچ کس به هیچ کس دیگر اعتماد نداره. هر کس تلاش می کنه تا فقط از اعضای خانواده اش مواظبت و مراقبت کند و بس. آنچه که دیده میشه، گله و شکایت و ناامیدی، بی تفاوتی و سردی ست. بابام بهم میگه که: حواست به کار و زندگی خودت باشه، اگر نظام عوض بشه، باز دوباره یک سری دیگه میان و هیچی عوض نمیشه. و بعد میگه: اینا همش کار انگلیس و آمریکاست. پیدا کردن موقعیت شغلی بسیار سخت است. اگر شغل، دولتی باشه باید از هزار تا فیلتر عقیدتی - سیاسی و ... بگذری تازه، اولین اولویت هم با خانوادهء شهدا و جانبازان است. شغل آزاد هم برای کسی هست که مغازه ای داشته باشه (که همه ندارن) یا کار فنی بلد باشه (که همه نمی تونن فنی کار باشن). وضعیت مسکن که افتضاحه. خرید خونه تو همین پایین شهر تهران، خیلی سخته و توی بالا شهر که آرزو و رویاست

خلاصهء کلام: تشکيل کنگرهء امسال سکولار دموکرات ها نزدیک است. به هر شخصیت سکولار دموکراتی پیام بدید که در کنگره شرکت کنه (که می دونم اطلاع می دهید). اگر سازمان هستند، نماینده ای بفرستند. اگر نماینده نمی فرستن، بگید که حداقل حمایت خودشون رو با پیامی ابراز کنن و بگویند که ما (یعنی آن سازمان) در کنار شما (دیگر سکولار دموکرات ها) هستیم. به نظر من، یا بایستی در آینده شاهد یک توافق بد باشیم که به اسم ملت ایران و به ضرر میهن تمام می شود یا شاهد جنگ و به خاک و خون کشیده شدن میهن مان. اما با این حال بنده چاره ای ندارم که به آینده خوشبین باشم.

پیروز و سربلند باشید!

6 خرداد 1394

پيام آقای جليل بهار

دوست عزیز و مهربانم، آقای نوری علا

        دعوت به سومين کنگرهء سکولار دموکرات های ايران در فرانکفورت موجب سرفرازی این دوست پایدار شما گردید و جانی تازه به پیکر رنجور و فرتوت من بخشید بطوریکه خود را در محضرتان حاضر می بینم و احساس غیبت ندارم.

        ما همگی و در هر حال سال ها است که در راستای مبارزه برای استرداد "حق حاکمیت ملی" و استقرار قانونی اساسی که ضامن آزادی اندیشه برای ملت ایران در هر زمینه که انسانی باشد، با وجود انواع محدودیت ها و سرکوب شدن ها و تفتیش عقاید توأم با تحمیل رفتار وحشیانه و حبس و شکنجه واعدام برای برخورداری از حق مسلم جدا دانستن مذهب و دين از حکومت و زندگانی در جامعهء آزاد و متعارف و سکولار، از هیچ اقدامی فرو گذار نکرده ایم.جای نهایت خوشوقتی است که تاکنون  تداوم مبارزات و فعالیت های ملت ایران  در هرجا و در هر شرایطی که بوده، نشان دهنده و ثابت کنندهء حقانیت خواسته های مردمی بوده و هست.

        موضوع جدائی دین از "حکومت و سیاست" پس از تحمیل حکومت آدمکشان و دزدان و قاچاقچیان بصورت یک  مافیای استعماری زیر عنوان "جمهوری اسلامی" در ایران بیش از هروقت دیگر درتاریخ بشر  نشان داد که توطئه در هم آمیختن "دین باحکومت و سیاست" به منظور ِ از میان برداشتن حق حاکمیت  ملتها و بی اثر کردن مفاد "قانون های اساسی " و نابود کردن حقوق اساسی درهمه کشورهای زیر سلطه بوده و میباشد. استعمار نوین از طریق تسلط  و دخالت دادن مذهب در همه شئون  و ارزشهای انسانی در صدد بوده و هست که تسمه های اسارت و دستبند های استبدادی ِخود را در هر لحظه و با هربهانه و نیرنگ بر پیکر و دستهای مردم  همه جامعه ها محکمتر کند و راههای غارت پی گیرش را همواره هموارسازد و با تجربه موفقیت آمیزی هم که در ایران از 22 بهمن  سال 1357 تاکنون داشته راه خود را به هرقیمتی ادامه خواهد داد و در هر مورد و در هر جاکه رسوائی به بار آورد با گردن کج و قیافه مظلومانه و حق به جانب و با حالت اعتراف به اشتباه به فریب ملتهای آسیب دیده و ستم کشیده  می پردازد. اما قرنهاست که می بینیم  که یکی از مهمترین راههاو شیوه های پیروزی خودرا وابستگی و پیوستگی و ترویج مذاهب قلمداد میکندو درلباس مذهب و ارائه سخنان خداپسندانه  به اجرای طرحهای شیطانی  و تضعیف  و سرکوب جنبش های سکولاریستی پرداخته و می پردازد.

        از آنجا که توسعه و پیشرفت فن آوری ها در زمینه های ارتباطی و رسانه ای و حمل و نقل و مسافرت   پس از پایان جنگ دوم جهانی روز به روز سبب  آشکارشدن بیشتر  اقدامات و طرحهای  استعماری گردیده است  مردم جهان دریافته اند که در کنار تقدس و تهذیبی که دین و تقوی در بر دارد استعمار  از دین بصورت یک سلاح مخرب برای فرو ریختن بنای همه ارزشهای انسانی و سیاسی و اجتماعی  استفاده مینماید و نمونه ایران یکی از نمونه های تأثرانگیز میباشد.

        با توجه به این مقدمه ، نقش سازنده و احیا کننده  و پُر ارزش " سکولاریسم " در تعطیل دخالت  های نامطلوب در سرنوشت ملتها بیش از پیش اهمیت و اهمیت حیاتی تر از همیشه پیدا کرده است. جامعه سکولاریستهای ایران  به موقع بیدار شده و هشیارانه به اقدامات ضروری پرداخته که از هرکجا که ممکن است و میتواند جلوی ضررهای ناشی از دخالت دین و سوء استفاده غارتگرانه  مذهبی را بگیرد و"سومين کنگرهء سکولار دموکرات های ايران یکی از گامهای مؤثر دیگری است که با همت شما حضار در این کنگره برداشته شده وبا توجه به درسی که از بر باد رفتن آرزوهای مردم ایران از طریق دخالت های مذهبی و تأسیس حکومتی نامشروع  و تباهکاراز آغاز نهضت مشروطیت تا کنون با برچسب های متقلبانه مذهبی گرفته است   امید میرود که گامهای بعدی خالی از اشتباه و نقص باشد  چراکه هرچه زودتر در ایران جامعه سکولار در سطح و عمق تشکیل بشود هنوز هم دیر است.....با مهر و ایمان و قاطعیت و قدر دانی از  همت شما هم مسلکان صمیمی و فداکار،

        جليل بهار

        از آمریکا ـ در تاریخ 15 ماه مه 2015

 

بازگشت به صفحهء اول