چهارشنبه  12 و پنج شنبه 13 آبان 1395 ـ   2  و 3 نوامبر  2016

پيوند به سايت ها و وبلاگ های ديگر سکولار دموکرات>>>                       دعوت به مطالعه و امضای بیانیهء جدایی کامل حکومت و مذهب در ایران>>>

>>>>

دو ماه از بازداشت زعیم گذشت؛

ما چه کردیم؟!

(گپی با دکتر موسویان)

جمال درودی

عضو شورای مرکزی جبهه ملی

جستجو در سايت

تماس با سردبير

آرشيو صفحات اول سايت

آرشيو کلی مقالات  

آرشيو بر حسب نام نويسندگان

بيانيه های سازمان های ديگر

فهرست مقالاتی درباره مفاهيم

ويدئوهای آموزشی

1. ما با مذهب و عقيدهء هيچکس سر دعوا نداريم اما حضور مذهب و ايدئولوژی هيچکس را در قانون اساسی و نهادهای حکومتی  نمی پذيريم.

2. همچنين، از آنجا که حکومت اسلامی مسلط  بر ايران را قابل اصلاح و حتی قانونی نمی دانيم، طبعاً، در خارج کشور، از آن مطالبه ای هم نداريم؛

3. و به همين می توان انتظار داشت که  نام هيچ يک از هواداران جنبش در زير نامه هائی که خطاب به گردانندگان رژيم نوشته می شوند ديده نشود.

4. اما، در عين حال، ما از همهء مطالبات بر حق هموطنان اسير خود در داخل از غاصبان حکومت مسلط بر کشورمان حمايت می کنيم.

5. آنچه دراين سايت اختصاصی و غير خبری منتشر می شود يا در موافقت با سکولار دموکراسی است (مثل نوشته های انحلال طلبان و مخالفان حکومت اسلامی) و يا در مخالفت با آن (مثل نوشته های اصلاح طلبان، که با نوار توضيحی مشخص می شوند) و يا مسائل را بصورت جدی و طنر از ديدگاه سکولار دموکرات مطرح می کند. در همه حال اصولی که در صدر اين صفحه آمده و نيز در پيمان نامهء عصر نو منعکس اند، راهنمای ما محسوب می شوند.

6. انتخاب مقالات وارده و برگرفته از منابع مختلف، و همچنين انتخاب تيتر مناسبی برای آنها  با سردبير است.

7. به احترام جمهوريت، در اين پايگاه، هر کجا سخن از حکومت مسلط  بر ايران پيش آيد، واژهء جمهوری به حکومت يا رژيم  تبديل می شود.

سردبير: اسماعيل نوری علا  

تأسيس: 14 امرداد 1392

پيمان نامهء عصر نو

ای ميل:

iranian.sdmcc@gmail.com

اعلاميهء جهانی حقوق بشر

و پيوند به يک ويدئو

 

پيشنهاداتی بمناسبت ظهور حاج سعيد طوسی

در پی ظهور حاج سعيد طوسی پيشنهاد می شود همانطور که شرکت های بیمه اتومبیل های مردم و سرنشینان آنها را در برابر دریافت حق بیمه سالیانه "بیمهء شخص ثالث" می کنند و یک برچسب هم به آنها می دهند تا روی شیشه اتومبیل خود نصب کنند تا پلیس راهنمایی رانندگی متوجه شود این خودرو بیمه دارد و در صورت برخورد و بروز خسارت شرکت بیمه خسارت آن را می پردازد، بسیار بجاست که تمام اقشار مردم را که در معرض خطر تجاوزات روزمره (انجام عمل شنیع لواط قانونی) از سوی مدیران غارتگر بیت المال و چپاولگران دریافت کننده حقوق های میلیاردی گرانفروش و کاسب کم فروش حبیب خدا و شهرداری و دوایر دولتی و زمین و زمان قرار دارند و فرزندان آنها را نزد قاریان مومن و متقی آموزش دینی می بینند "بیمهء لواط" و "بیمهء تجاوز" و " بیمه شخص ثالث لواط کار" نمایند!

به قول مرحوم شیخ بهایی، برو کشکت رو بساب!

 برگرفته از اظهار نظر يک خواننده در سايت ايران گلوبال

آدم های حسابی از خواب ایران باستان بیدار شوید،  در زمان کورش ابتدائی ترین ابزار زندگی هنوز اختراع نشده بود، نه نخ و سوزنی در کار بود و نه یخچالی بود و نه گاوداری و مرغداری و نانوائی و فروشگاه زنجیره ائی و نه لوله کشی گاز و آب و برق و تلفن و جاده و آسفالت در کار بود، امکان نگهداری غذا غیر ممکن بود، مردم بشکل گله ای و درکی از قبیح بودن جماع با محارم را نداشتند و همانند حیواناتی نیمه وحشی که هر آن چیزی که بدست شان می رسید از علف و گوشت حیوان و انسان را بدندان می کشیدند، حتی در مسیر سفر برای تصرف سرزمین های دیگر، سربازان ضعیف تر خوراک سربازان قوی تر می شدند و سربازان مشکل جنسی همدیگر را حل می کردند و بعد از تصرف هم که جشن جنازه خوران راه می افتاد و به زن ها و مردان جوان تجاوز کرده، پیرترها را می خوردند و جوان ترها را برده می کردند، اصلاّ انگیزه سربازان برای تحمل سفر های طولانی و جنگ در واقع بدست آوردن غذای مکفی و خوردن گوشت دشمن و تجاوز به دشمن بود.

پرتاب موشک به سوی مکه اعلام جنگ به عموم مسلمانان است

مريم رجوى

دبى العربيه.نت فارسى: مریم رجوی، رئیس شوراى ملى مقاومت ایران، هدف قرار دادن مكه مكرمه با موشك را، كه به دستور خامنه‌ای و تحت نظر نيروی قدس از داخل يمن انجام شده، قوياً محكوم كرد و آن را به مثابه اعلام جنگ به عموم مسلمانان جهان توصيف كرد. طبق بيانيهء صادر شده از دبيرخانه شورای ملی مقاومت ايران كه به " العربيه.نت" رسيده، خانم رجوى خواستار اخراج رژيم "ضد انسانی و ضد اسلامی" جمهورى اسلامى از سازمان همكاري اسلامي و قطع روابط كشورها--ی اسلامی با آن شد. خانم رجوي افزوده: پيش از اين نيز نظام ولايت فقيه از هيچ جنايت و هتک حرمتی در حق مكه و خانه خدا فروگذار نكرده است. ارسال مواد منفجره در 1986 به عربستان و ايجاد بلوا و آشوب در مكه در 1987 كه به قيمت جان بيش از 400 زائر خانه خدا تمام شد از اين شمار است. اين همان رژيمی است كه برای حفظ سلطه ننگين خود در انفجار مراقد امامان شيعه در مشهد و سامرا نيز ترديدی به خود راه نداده است".

از پرايد تا عرق سگی

حمیدرضا رحیمی

هر چند قرار بود که در جامعهء پیشاشکوهمندِ اسلامی، "هر ایرانی یک پیکان داشته باشد"، لکن روزگار بد رفتار بگونهء دیگری چرخید و برادران، پس از تصرف عدوانی ِ ایران سابق، مانند سایر  چیزها، خودروی "پراید" را، که صابون اش شدیداً به تن همه خورده است، بجای پیکان، به ملت شل و پل انداختند! اين زبان بسته، بعلت کیفیت پائین و غیر استاندارد خود، از پارکینگِ خانه بگیر تا جاده، دچار انواع بلایای ارضی و سماوی شده است...  همچنين مطالعات آماریِ فدوی نشان می دهد که سهم ما در تاریخ تمدن جهان، تنها محدود و منحصر به بوعلی سينا و رازیِ بزرگوار نیست، بلکه  ما با فرش، و اخیراً خیار، و البته گربهء ایرانی، در عرصهء تمدن معاصر جهان، "میوئی" برای گفتن داریم! اما اينجا گفتگو بر سر "عرق سگی" مألوف است!

نامهء سرگشادهء جمعى از مقتولان زنجيره اى به دادگاه عدل الهى!

...اين رسانه هاى گردن شكسته ى بيگانه اگر نبودند، آن طور كه ما را بر روى زمينِ جناب عالى، ماموران حكومت اسلامى جناب عالى، به شيوه هاى مختلف به قتل رساندند، اصلا كسى نمى فهميد كه ما با طناب و كارد و شياف پتاسيم و تزريق الكل و جك ماشين به عالم اعلا فرستاده شده ايم و همه فكر مى كردند كه ماموران تحقق اسلام در روى زمين، ما را همچنان در ويلاهاى خصوصى، كنار باغچه ى گل و استخر پر آب نشانده اند، با ما مصاحبه مى كنند! حالا شما پدر رسانه هاى بيگانه را بيامرزيد كه تلاش آن ها باعث شد كشته شدن ما به گوش مردم برسد. حالا ما از كسى که لطف ببينيم، پِنجه به صورت طِرف بيندازيم؟!... ما، نويسندگان اين نامه از شما مى خواهيم تا اگر راست مى گوييد كه قدرت كل جهانيد، يك شب به خواب آقاى خامنه اى برويد و به او بگوييد كه هر چى روزنامه نگار و نويسنده و زندانى سياسى و نرگس محمدى و غيره هست آزاد كند والّا بد خواهد ديد!

کودک آزاری جنسی در پناه بیت المجرمان

مجید محمدی

یک دستگاه قضایی با لحاظ این موضوع می‌تواند دو راهبرد متفاوت داشته باشد. یک راهبرد متعلق به قوهٔ قضاییه جمهوری اسلامی است که به هر قیمت می‌خواهد از متهمانی که روابط محکمی با حاکمان دارند حمایت کند و هیچ تلاشی برای جمع آوری شواهد نمی‌کند. راهبرد دوم حمایت از قربانی با تلاش برای جمع آوری شواهد و ممانعت از تکرار جرم است. در راهبرد اول قوهٔ قضاییه با همکاری متهم به ارعاب شاکیان و شاهدان احتمالی می‌پردازد تا کسی جلو نیاید و افراد از طرح شکایات منصرف شوند... در راهبرد دوم دادگاه افکار عمومی باز است و مردم می‌توانند بر اساس مدعیات افراد به قضاوت بپردازند، خواه دستگاه قضایی بتواند جرم را به اثبات برساند یا خیر، و خواه پرونده به محکومیت برسد یا خیر. در یک جامعهٔ باز و سکولار راهبرد دوم دنبال می‌شود.

زنده باد داعش خودمان!

مهرانگيز کار

ریاست قوه قضائیه به ریاست قوه مجریه که همان دولت تدبیر و امید است، توصیه می کند سکولارها را از خود دور کند. رهبر به ریاست دولت تدبیر و امید دستور می دهد یکی دو خط قرمز را مراعات کنند و حامیان فتنه را دور بیاندازند. تازگی ها عموماً شیک و پیک هم شده اند. قاره امریکا را هم که دارند دوباره کشف می کنند. فرزندان شان در بهترین دانشگاه های جهان بدون صنار وام دانشگاهی درس می خوانند. اخیرا مثل بلبل انگلیسی حرف می زنند. در محافل جهانی از ضرورت برخورد با داعش می گویند. اصلا به روی مبارک نمی آورند که با جان و مال و شرافت و کرامت انسانی این مردم چه اندازه داعشی برخورد کرده اند.

انتخابات در آمریکا، بازداشت شهروندان ایرانی آمریکایی،

واکنش به بیانیهء اتحادیه اروپا، و و وضعیت زندانیان در ایران.

حسن اعتمادی، دبير کل حزب سکولار دموکرات ايرانيان

در برنامهء تلويزيونی تفسیر خبر به میزبانی جمشید چالنگی

از جنبش سبز تا حزب سکولار دموکرات ايرانيان

گفتگو با ميلاد آقائی،عضو شورای مرکزی حزب

گفتگوگر: سعيد بهبهانی از تلويزيون ميهن

فايل تصويری     فايل صوتی

کورش، پلی بين ديروز و امروز

(نوشته ای از هفت سال پيش)

اسماعيل نوری علا

در کورش ما به هويتی می رسيم که به صورتی اعجاب انگيز ما را از تصوير خشمگين جنگاورانی پيرو خدائی غضبناک می رهاند و به جهانيان می گويد که چون شب تيره بگذرد و موانع از پيش سيل خروشان اميد و جوانی برداشته شود، چهرهء تابناک ملتی ظاهر خواهد شد که دو هزار و پانصد سال پيش به مقام والای انسان منتشر آگاهی يافت و از حلقوم شاه انسان مدارش حقوق و آزادي های او را اعلام داشت. و با اين پشتوانه در کولبار عمر است که هر ايرانی می تواند بيشتر و بهتر از بسياری از ملل ديگر، به شهروندی جهان متمدن درآيد و، در آستانهء ورود خود، تصويری از نيلوفرهای کاخ های هخامنشی را ـ همچون رواديد ورود ـ بر پيشخوان اطاقک تفتيش بگذارد.

درسی که کوروش به ما می‌دهد

رامین کامران

داستان نه داستان باستان رایی توهم آمیز است و نه سلطنت طلبی بی موقع؛ موضع گیری در برابر آن هویت مذهبی ـ سیاسی است که نظام فعلی با نزدیک چهل سال کاربرد خشونت کوشیده تا به ایرانیان تحمیل کند و موفق هم نبوده. کورش کهن ترین نمادی است که می توان برای ارج نهادن به رواداری و حرمت تنوع در تاریخ ایران یافت. امروز این ارزش ها قالب جدیدی برای تحقق می طلبد، اما نمادهای کهن همچنان برای بیان شان کارآمد است. نصیحت به احتراز از افتادن در دام گفتارهای افراط گرا، نصیحت بجایی است. ولی این را هم باید در نظر داشت که نه تصویر تاریخی و نه تصویر افسانه ای کورش چنین درسی به کسی نمی دهد و اگر کسی خواست به چنین راهی برود، نمی تواند مدعی شود که کورش را سرمشق کرده است.

تپش شعور یا احساس؟

بهنام چنگائی

به سهم خود، بگویم آنچه که در پاسارگاد روی داد، چهره ی متفاوتی از آنچه که رژیم شیعی به روشنی و ترسناکی نشان داده است نبود. از آن نگاه ها و پیام ها هرگز نمی توان در راه پیشروان فردا گامی هدفمند بسود انسانگرائی برداشت که مسیر آتی را به یاری و همراهی خود آنها بگشاید. نشانه ی های آن خیزش در تپش بیداری طبقاتی و همبستگی فراملی نبود و عملاً هم منادی نابرابری گشت و سهم خاص خود را در این بیداد زدگی مذهبی و سرمایه سالاری ملیتاریستی می جست. آیا در ساختار حکومت ولائی و شاهی جز این بوده است؟ آیا کوروش و باستان‌گرایی مسئله و مصیبت ایران ماست؟

دخیل بستن به کورش درد مردم را دوا نمی کند!

حسن صالحی

دخیل بستن، به کورش که سال ها پیش زندگی می کرده است، صرف نظر از هر ارزیابی ای که از عمل کرد وی داشته باشیم، دردی از مردم دوا نمی کند. قهرمان های امروز جامعهء ایران ندا آقا سلطان ها هستند که در راه آزادی جان خود را از دست دادند. قهرمان های جامعهء امروز ایران زنان، معلمان و پرستاران و کارگرانی هستند که هر روز برای حقوق انسانی خود تلاش می کنند و از زندان و شلاق هراسی ندارند... جریانی که کورش را علم می کند که به مردم هویت ببخشد در واقع سمی تولید کرده که با آن مردم را از هویت انسانی شان تهی کند.

2016 ـ Iranian Secular Democracy Movement - iraniansdm@gmail.com - Fax: 509-352-9630

00000000000000000000000000