چهارشنبه 17 و پنج شنبه 18 خرداد 1396 ـ  7 و 8 ژوئن 2017

پيمان نامهء عصر نو

پيوند به سايت ها و وبلاگ های ديگر سکولار دموکرات>>>                       دعوت به مطالعه و امضای بیانیهء جدایی کامل حکومت و مذهب در ایران>>>

تأسيس: 14 امرداد 1392

جستجو در سايت

تماس با سردبير

آرشيو صفحات اول سايت

آرشيو کلی مقالات  

آرشيو بر حسب نام نويسندگان

بيانيه های سازمان های ديگر

فهرست مقالاتی درباره مفاهيم

ويدئوهای آموزشی

ای ميل:

iranian.sdmcc@gmail.com

سردبير: اسماعيل نوری علا  

1. ما با مذهب و عقيدهء هيچکس سر دعوا نداريم اما حضور مذهب و ايدئولوژی هيچکس را در قانون اساسی و نهادهای حکومتی  نمی پذيريم.

2. همچنين، از آنجا که حکومت اسلامی مسلط  بر ايران را قابل اصلاح و حتی قانونی نمی دانيم، طبعاً، در خارج کشور، از آن مطالبه ای هم نداريم؛

3. و به همين دليل می توان انتظار داشت که  نام هيچ يک از هواداران جنبش در زير نامه هائی که خطاب به گردانندگان رژيم نوشته می شوند ديده نشود.

4. اما، در عين حال، ما از همهء مطالبات بر حق هموطنان اسير خود در داخل از غاصبان حکومت مسلط بر کشورمان حمايت می کنيم.

5. آنچه دراين سايت اختصاصی و غير خبری منتشر می شود يا در موافقت با سکولار دموکراسی است (مثل نوشته های انحلال طلبان و مخالفان حکومت اسلامی) و يا در مخالفت با آن (مثل نوشته های اصلاح طلبان، که با نوار توضيحی مشخص می شوند) و يا مسائل را بصورت جدی و طنر از ديدگاه سکولار دموکرات مطرح می کند. در همه حال اصولی که در صدر اين صفحه آمده و نيز در پيمان نامهء عصر نو منعکس اند، راهنمای ما محسوب می شوند.

6. انتخاب مقالات وارده و برگرفته از منابع مختلف، و همچنين انتخاب تيتر مناسبی برای آنها  با سردبير است.

7. ما به احترام جمهوريت، در اين پايگاه، هر کجا سخن از حکومت مسلط  بر ايران پيش آيد، واژهء جمهوری به حکومت يا رژيم  تبديل می شود.

8. و از آنجا که بين ايران و ملت ايران  از يکسو، و حکومت اسلامی مسلط بر کشورمان، از سوی ديگر، تفاوت و جدائی قائليم، در هر متن که واژهء ايران بکار رفته اما منظور رژيم اسلامی باشد، ما بجای ايران عبارت رژيم ايران يا رژيم مسلط بر ايران را بکار می بريم.

اعلاميهء جهانی حقوق بشر

و پيوند به يک ويدئو

 

 

انتقام بی رحمانهء حکومت اسلامی از قطر!

قطر، که تا پریروز در جبههء مقابل ایران در سوریه و عراق می جنگید و دست اش در دست شاه عربستان و رئیس جمهور ترکیه بود، اکنون دست نیاز به طرف حکومت اسلامی ايران دراز کرده است. اين حکومت هم، که با تغافل اجازه داده است قطر چهار دهه منابع مشترک گازی با ایران را غارت کند، با خوش رویی اعلام کرده است ظرف دوازده ساعت کلیه نیازهای غذایی و خوراکی قطر را تأمین خواهد کرد و اجازه نخواهد داد امیر قطر و دویست هزار نفر جمعیت این شبه جزیره سر گرسنه به بالین بگذارند. البته در اين مورد شایعاتی هم وجود دارد مبنی بر اینکه تأمین مواد غذایی مورد نیاز قطر توسط حکومت اسلامی در واقع نوعی انتقامجویی از قطر و کسبهء با ایمان و بازرگانان متدین و تولید کنندگان با تقوا و خداترس ایرانی به کمک دولت حکومت اسلامی آمده و می خواهند با صدور محصولات مسموم و فاضلابی غذایی خود به قطر کار این امیرنشین را یکسره کنند و مادر امیر قطر را به عزایش بنشانند!

حکومت اسلامی، عربستان و ترامپ

جاماسب سلطانی

مسئوليت محافظت از منافع و امنيت مردم ايران با دولت اش است، ولى حکومت اسلامى، بر خلاف اين اصل، كشور را دائم به خطر مى اندازد. هرچند وجه اخلاقى سخنان ترامپ و ملك سلمان باطل است، و روابط بين الملل پيش از هر چيز بر پايهُ توازن قدرت بنيان شده، همچنين اين واقعيت وجود دارد كه در این توازن، زور با آمريكاست. در چنين شرايطى در افتادن با اين ابرقدرت، جورى كه حکومت اسلامى چهار دهه انجام داده، مخالف منافع و امنيت ملى ايران است، حال هر اندازه هم که نفوذش در منطقه رشد کند. ، مخالف منافع و امنيت ملى ايران است، حال هر اندازه هم که نفوذش در منطقه رشد کند. چون همین نفوذ، و حتی بیشتر از این را، با دیپلماسی و سیاستی معقول می شد بدست آورد. استقلال يافتن از نفوذ آمريكا يك مسئله است، شيطان بزرگ خواندنش و دشمنى با او در منطقه و حتى در آمريكاى جنوبى کردن (با پشنيبانى ازنيروهاى ضد آمريكايى در آنجا!) مسئله ايست كاملاً متفاوت.

آیا ملت نباید از کسانی که شر منافقین را کم کردند ممنون باشد؟

حداد عادل

به گزارش خبرنگار ایلنا، حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مراسم ضیافت افطاری جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه روحانی صحبت ‌های ساختار شکنانه‌ای در انتخابات بیان کرده، گفت: آیا این سخن خردمندانه‌ای بود که بگویند مردم به کسی که سی و هشت سال حکم قتل و زندان امضا کرده رای نمی‌دهند؟ اتفاقاً آقای رییسی در همه عمر قضایی خود یک حکم قتل هم صادر نکرده است. بر فرض اینکه کسی قاضی بود هم بايد ديد حکم قتل چه کسی را صادر کرده؟ مگر غیر این است که شما در زیر پوست مردم قصهء منافقین را مطرح کردید؟ آیا نباید ملت از همه کسانی که شر اینها را از سر مردم کم کردند ممنون باشند. و اگر فردا در جامعهء جهانی به ما بگویند سی و هشت سال قاتل بودید و حکم قتل صادر کردید و رییس‌ جمهورتان این را بیان کرده چه باید بگوییم؟ این نکته را فراموش نکنیم که متعهد به انقلاب هستیم و خواهان تضعیف هیچ دولتی طبق گفته امام و رهبری نستیم. اما باید ظرفیت رای به دست آمده با ترارزوی انقلاب مورد قضاوت قرار می‌دهیم.

حسادت انتخاباتی!

حمیدرضا رحیمی

خبر: دولت محلی ایالت گجرات در غرب هند قانونی را تصویب کرده که بر اساس آن هر فردی که گاوی را ذبح کند به حبس ابد محکوم خواهد شد! طبق اصلاحیهء قانون ایالتی حفظ حیوانات کسانی که ثابت شود در حمل و نقل گوشت گاو دست داشته‌اند نیز به تحمل ده سال زندان محکوم خواهند شد.

نظر: این روزها  هنوز بحث شیرین انتصابات است و فدوی داشت چفیه و عمامه می کرد (شال و کلاه سابق- م) که سری به کاندیداهای گرامی بزند که از آن میان به شعاری مرتبط با این مختصر، برخورد. يكي از داوطلبان رياست جمهوري گفته است: "ما که هنوز حقوق حیوانات را رعایت نکرده ایم، چطور از حقوق بشر حمایت کنیم؟.

 

تحريم انتخابات و ضرورت تشکيل نيروی جانشين

(آيا در اين انتخابات ملت شکست خورد؟)

علی شاکری زند

هرگز کسی دچار این توهم نبوده، و نباید باشد، که دعوت مردم به تحریم انتخابات، آن هم دعوت های پراکنده ی اشخاصی که بسیاری از آنان چه بسا یکدیگر را نه از نزدیک بشناسند و نه حتی از دور، به موفقیت فوری تحریم بیانجامد، و به طریق اولی، به تزلزل سریع رژیم... برای برچیدن ارادی و برنامه ریزی شدهء اینگونه نظام ها شروط و مقدمات بسیاری ضروری است که به سادگی فراهم نمی شوند... نيروی متشکل و مسئول برای تأمین اتحاد عمل، نیرویی که با منطق قوی اتحاد عملی دموکراتیک بتواند با اقبال بخش های هرچه وسیع تر جامعه روبرو گردد، شرط نخستین پیشرفت مبارزه ی قاطع بر ضد رژیم ورشکسته ی جهل و زور است. به همان اندازه که تأکید بر تفکیک میان مخالفان واقعی و قاطع نظام ورشکسته ی جهل و زور از انواع اصلاح طلبی و سازشکاری لازم و حائز اهمیت است، خودداری از اتحاد عمل میان گرایش های واقعاً مخالف (به این شرط که خود دموکرات باشند نه مخالف و اسلامی، مخالف و استالینیست، یا مخالف ج. ا. و هوادار دیکتاتوری پهلوی)، نادرست است و با رعایت این شروط، باید هرگونه مانع دیگری، که نمی تواند جز نتیجه ی سکتاریسم باشد، از سر راه اتحاد عمل به منظور همآهنگی مبارزات کنار زده شود.

هیولای اسلامگرای فرانکنشتاین

آمریکا، هنگامی که گروه های اپوزیسیون ایرانی را برای همکاری مورد ارزیابی قرار می دهد، ضروری است دنبال نوکر و کلفت در خاورمیانه نباشد، بلکه ارزش های سکولار دموکراسی را بعنوان چراغ راهنما به کار برد. یعنی با ما نظیر متحدان اروپایی، رفتار کند. در میان ایرانیان دنبال واتسلاو هاول ها بگردد نه احمد چلبی ها. بسیاری از کسانی که حاضرند بعنوان خدمتکار برای آمریکا کار کنند نه ارزش های سکولار دموکراسی غرب را در اشتراک دارند نه آنکه از احترام مردم ایران برخوردارند، و در واقع، از حمایت آمریکا، برای بدست آوردن پشتیبانی مردم ایران، استفاده می کنند و نه برعکس.

حضور در کنگره کشور آمریکا!

جنبش رنسانس ایرانی

به دعوت کنگره کشور آمریکا، جنبش رنسانس ایرانی - فرزندان فردوسی، در روز پنج شنبه هشتم ژوئن سال جاری، در یک میزگرد و گفتگو نظرات و راهکارهای خود را برای آینده ایران و گذر از این بن بست تاریخی عنوان می کند. شرکت برای عموم آزاد میباشد، اگر در روز و تاریخ فوق در واشنگتن هستید، حتما بروید و حضور داشته باشید. دبیر کل جنبش رنسانس ایرانی - فرزندان فرودوسی، جناب دکتر امیر فصیحی، نظرات و راهکارهای جنبش را بیان خواهند داشت. در این گفتمان از تعدادی فعالین مبارزاتی و حقوق بشری با اندیشه های مختلف دعوت بعمل آمده است که اسامی آنها را در لینک زیر بهمراه شرح و هدف این گفتمان خواهید داشت. هدف این گفتمان پیدا کردن راهکارهای مناسب برای براندازی رژیم و آینده ایران و همچنین راهکارهای مناسبی که رسیدن به آزادی و گذر از این شب سیاه زمستانی را به بهترین شکل فراهم کند تا کشور و ملت ایران به رستاخیز نوروزی دست یابد. از دیگر اهداف این گفتمان آگاهی رسانی به جهانیان میباشد که وضعیت ملت بزرگ ایران از نظر آزادی بیان و اندیشه، حقوق بشر و اقتصادی چگونه میباشد. ما خواهان این خواهیم بود که دولتمردان آمریکا و جهان صدای مظلوم ملت ایران را بشنوند و از آنها، همچنین ایرانگرایان و مبارزان راستین حمایت کنند. https://goo.gl/Ko79iH

ربّنای شجریان، ضامن صبر مردم ماست!

بابک داد

آقایان! بترسید از روزی که این آخرین رشته‌های الفت و پیوند جوان امروزی با دین پاره شود. ربّنای شجریان، ضامن صبر مردم ماست. خاتمی، ضامن آرامش جوان امروزی است. اینها اگر نباشند، جوان امروزی حوصله نمی‌کند یک روز دیگر بمانید و دین‌فروشی کنید! جوان امروزی را بیشتر از این، از دین دلزده نکنید! که اگر طناب ربّنایش پاره شود، جهنم را برایتان مهیا می‌کند. به همان اندازه که جوان‌امروزی به "لبخند‌ خاتمی و ربّنای ‌شجریان و مظلومیت محصوران" عشق می‌ورزدهمزمان کینه‌ای از تحجّر شما در دلش دارد که اگر بهانه دستش بدهید، "قوز بزرگی بالای قوزتان" می‌کارد!

ضرورت علم کردن المیادین فارسی!

حسین درخشان

واقعیت آن است که جمهوری اسلامی عملاً دسترسیِ رسمی خود را به قشر متوسط شهری ایران از دست داده است، چه رسد به توان تأثیرگذاری بر آن را. شایعات حاکی از قتل بجای مرگ، خرابکاری بجای حادثه و امثال آن به سرعت می‌پیچند و صدای تکذیب و روشنگری‌های رسمی به جایی نمی‌رسد. هر اتفاقی در ماشین رسانه‌ایِ براندازی تبدیل به توطئه‌ی اقلیت بر اکثریت و هر اعتراضی به‌عنوان شورش اکثریت بر اقلیت تفسیر می‌شود و روز به روز زمینه برای به راه انداختن ناامنی، آشوب و خشونت خیابانی آماده‌تر می‌گردد. راه‌حل کجاست؟.. در اوضاع کنونی باید به راه‌حل‌های مشهور به بیرون از جعبه اندیشید. پیشنهاد مشخص من اجازه‌‌ء تأسیس بخش فارسی به شبکه‌ء تلویزیونی المیادین است.

2017 ـ Iranian Secular Democracy Movement - iraniansdm@gmail.com - Fax: 509-352-9630

00000000000000000000000000

 

طططططططططططط